Etkinlikler


Sosyal Girişimcilik Mentorluk Sertifika Programımız tamamlandı
11 Kasım 2020 - Şanlıurfa Teknokent tarafından HÜGÖÇ ve EGESYS ortaklığında yürütülen “SOCIAL INCLUSION OF REFUGEE YOUTH THROUGH SOCIAL ENTREPRENEURSHIP” isimli Erasmus+ Gençlik Projesi kapsamında verdiğimiz sosyal girişimcilik mentörlük eğitimimiz tamamlandı.
Devamı
ÜNİGAP Ar-Ge ve İnovasyon Mentorluğu eğitimlerimiz tamamlandı
14 Kasım 2020 - ÜNİGAP bünyesinde Harran Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen " Şanlıurfa- Adıyman- Mardin Kamu- Sanayi İşbirliğinde Tarımsal Sanayi Stratejisi ve Uygulmaya Dayalı Eylem Planı" projesinin mentörlük eğitimiz tamamlandı.
Devamı
UNDP İzmir Yenilik Merkezi Mentorluk Eğitimlerimiz tamamlandı
20 Ekim 2020 - KOBİ'lere yönelik Ar-Ge ve İnovasyon Mentorluğu Sertifika programımız sona erdi. Temel Seviye ve İleri Seviye olarak 2 seviyede gerçekleştirilen eğitimleri başarı ile tamamlayan mentor adayları uluslararası akredite EMCC eğitim sertifikası almaya hak kazandılar.
Devamı
UNDP Adana ve Mersin Yenilik Merkezleri Mentoruk Eğitimlerimizin in 2.aşaması tamamlandı
29 Şubat 2020 - Temel Seviye İnovasyon Mentorluğu eğitimlerimiz 13-14-15 Şubat tarihlerinde Mersin’de İleri Seviye Mentorluk Sınıf Eğitimini 27-28-29 Şubat tarihlerinde Adana'da gerçekleşti.
Devamı
Mersin Girişim Limanı Girişim Mentorluğu Eğitimimizi tamamladık
9-12 Aralık 2019 tarihleri arasında Mersin Mersin Girişim Limanı Girişim Mentorluğu eğitimlerini gerçekleştirdik.
Devamı
Malatya'da İnovasyon Odaklı Mentorluk Eğitimimizin ikinci aşaması tamamlandı.
11 Nisan 2019 - Sanayi ve Teknoloji Malatya İl Müdürlüğü için tasarladığımız İnovasyon Odaklı Mentorluk Eğitimimizin 2. aşaması 10-11 Nisan 2019'da Malatya'da gerçekleşti.
Devamı
Ar-Ge ve Inovasyon Mentorluğu eğitimimizi Sinop'ta gerçekleştirdik.
12 Eylül 2019 - KUZKA paydaşlığında düzenlenen 60 saatlik eğitim programı ile Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinde nitelikli bir mentor havuzu oluşturulması amaçlanmaktadır.
Devamı
İnovasyon Odaklı İşletme Mentorluğu Eğitimini Bingöl'de gerçekleştirdik.
15 Ekim 2019 - Bingöl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü önderliğinde, Bingöl Valiliği himayesinde ve Fırat Kalkınma Ajansı destekleriyle düzenlenen İşletme Mentorluğu eğitimizi tamamladık.
Devamı
Kastamonu İş Modeli Kanvas eğitimimizi tamamladık.
18 Ekim 2019 - KUZKA tarafından birincisi Sinop ilinde gerçekleşen “KOBİ Mentor” faaliyetleri kapsamında mentor adaylarına yönelik olarak düzenlenen eğitimlerin ikincisi olan “İş Modeli Kanvas Eğitimini” Kastamonu'da KUZKA Genel Merkezinde gerçekleştirdik.
Devamı
Şanlıurfa Teknokent Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezinde mentorluk sistemi Argementor modelimiz ile hayata geçecek!
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi toplantı salonunda ÜSİM mentorluk sisteminin lansmanını yaptığımız toplantıya Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Erkeksoy, Üniversite Genel Sekreteri, Kamu kurum temsilcileri, Mühendislik Fakültesi Dekanı, öğretim elemanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Devamı
KÜSİ Ar-Ge ve İnovasyon Mentorluğu Programı Mentor-Firma Ziyaretleri
KÜSİ mentor grubumuz firma ziyaretlerine başladı. Çok değerli Sanayi İl Müdürlerimizin ve Üniversite Hocalarımızın yer aldığı grupta Türkiye'nin bir çok ilinde ardı ardına firma ziyaretleri gerçekleşmektedir.
Devamı
Erenli Kauçuk Firmasına Etkili Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Yönetimi Eğitimi Düzenledik.
09.07.2018 - Ar-Ge Merkezi Kurulumu aşamasında danışmanlığını yaptığımız Erenli Kauçuk firmasına Etkili Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Yönetimi Eğitimi düzenledik. 9 Temmuz Pazartesi Günü firmanın tüm Ar-Ge ekibinin katılımı ve yoğun ilgisi ile oldukça verimli geçti. Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını hali hazırda sürdüren Erenli Firması eğitim sonrası edindikleri bilgiler kapsamında çalışmalarını daha üst seviyede sürdüreceklerini bildirdiler.
Devamı
EXAGATE, EGESYS danışmanlığında Ar-Ge Merkezi Kurdu.
Ar-Ge Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız EXAGATE, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 26 Nisan 2018 tarihi itibarıyla Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge'ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlardan dolayı EXAGATE kutluyoruz.
Devamı
EGESYS ve Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanlığı Eğitimleri Devam Ediyor
Geçtiğimiz dönem birincisi gerçekleşen KÜSİ Ar-Ge ve İnovasyon Mentorluğu Eğitimi, 16 Nisan 2018 tarihinde ikinci dönem eğitimlerine başladı. 16 Nisan 2018 tarihinde online eğitime başlayan çok değerli KÜSİ İl temsilcileri ve Sanayi Bakanlığı İl Müdürleri 7 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın'da gerçekleşen sınıf içi eğitimi için bir araya geldi.
Devamı
Belenco EGESYS danışmanlığında Ar-Ge Merkezi Kuruldu.
Ar-Ge Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Belenco Kuvars Yüzeyler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 12 Nisan 2018 tarihi itibarıyla Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge'ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlardan dolayı Belenco Kuvars Yüzeyleri'ni kutluyoruz.
Devamı
Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri EGESYS danışmanlığında Ar-Ge Merkezini kurdu.
13.02.2018- Ar-Ge Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan 14 Şubat 2018 tarihi itibarıyla Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır. Ar-Ge'ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlardan dolayı Kastaş Sızdırmazlık Teknolojileri'ni kutluyoruz.
Devamı
KÜSİ Ar-Ge ve İnovasyon Mentorluğu Programı Eğitimimiz Ankara'da Gerçekleşti!
27.11.2017 - KÜSİ il temsilcilerinin katılımı gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge ve İnovasyon odaklı mentorluk programımızın bir aylık online eğitiminin ardından sınıf içi eğitimini de 27 Kasım Pazartesi günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda 48 KÜSİ Çalışma grubu üyesinin katılımı ile gerçekleştirdik.
Devamı
Karra Mobilya EGESYS danışmanlığında Tasarım Merkezini kurdu.
28.09.2017- Tasarım Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Karra Mobilya A.Ş., Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 92. Tasarım Merkezi olarak tescil edilmiştir. Karra Mobilya firmasını başarılarından dolayı kutluyoruz.
Devamı
EGESYS'in de katılımıyla "İş Mentorluğu Ulusal İnisiyatifi" Ortak Bildiri imza töreni gerçekleşti.
Ülkemizde iş mentorluğunun niteliğini bir standarda oturtmak, iş mentorluğu ve faaliyetlerinin ulusal inovasyon ve girişimcilik ekosistemimize faydasını artırmak amacıyla bir araya gelen “İş Mentorluğu Ulusal İnisiyatifi” kurucu üyeleri tarafından düzenlenen, 7 Ağustos 2017 günü saat 15:00’te Arıkan & Ergin Maslak Ofisi’nde yapılan “İŞ MENTORLUĞU ULUSAL İNİSİYATİFİ ORTAK BİLDİRİ İMZA TÖRENİ” ne tüm ÜSİMP üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Devamı
Birim Makina EGESYS danışmanlığında Tasarım Merkezini kurdu.
25.04.2017 - Tasarım Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Birim Makina, Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 34. Tasarım Merkezi olarak tescil edilmiştir. Birim Makina firmasını başarılarından dolayı kutluyoruz.
Devamı
Nesan EGESYS danışmanlığında Tasarım Merkezini kurdu.
23.03.2017 - Tasarım Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Nesan Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti., Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 27. Tasarım Merkezi olarak tescil edilmiştir. Nesan firmasını başarılarından dolayı kutluyoruz.
Devamı
2016 yılı EMCC International Mentorluk Ödülünü Kazandık
The European Mentoring & Coaching Council (EMCC) tarafından her yıl başarılı bulunan mentorluk çalışmalarına verilen ödül bu yıl EGESYS'e verildi. EGESYS'in TÜBİTAK uygulayıcı kuruluşu olarak KOBİ'lerin kapasitelerini artırmak amacıyla geliştirdiği mentorluk projeleri uluslararası standartlarda ve örnek projeler olarak bulundu.
Devamı
MDK Makina EGESYS danışmanlığında Tasarım Merkezini kurdu.
28.02.2017-Tasarım Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız MDK Makina Dizayn Kalıp Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti., Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 16. Tasarım Merkezi olarak tescil edilmiştir. MDK firmasını başarılarından dolayı kutluyoruz.
Devamı
DETTO'da Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kurulumu Eğitimi Tamamlandı
DETTO'da Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kurulumu Eğitimi gerçekleştirdik.İki gün boyunca süren eğitimde TTO ekibine Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kurulumu Başvurusu, Ar-Ge Reform Paketi ve uygulama yönetmelikleri kapsamında getirilen yeni düzenlemeler aktarıldı. Ar-Ge ve Tasarım Merkezi başvuru dosyası hazırlama sırasında dikkat edilecek hususlar hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Eğitim sonunda DETTO ekibine sertifikaları verildi.
Devamı
Çeksan EGESYS danışmanlığında Tasarım Merkezini kurdu.
16.01.2016- Tasarım Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Çeksan Yol Süpürme Araçları Makina Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti., Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 8. Tasarım Merkezi olarak tescil edilmiştir. Çeksan firmasını başarılarından dolayı kutluyoruz.
Devamı
Embryonix TTO, Horizon 2020 Bilgi Günü'ndeydik.
22 Aralık Perşembe günü Embryonix Teknoloji Transfer Ofisi tarafından İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşmiş olan "Horizon 2020 Bilgi Günü"n de konuşmacı olarak Yöneticimiz Sayın Haluk Gökmen'de yer aldı. Katılımcılara Horizon 2020 Program'ı ile ilgili genel bilgilendirmelerde bulunan Haluk Gökmen Bilgi Günü sonunda gelen soruları da yanıtladı.
Devamı
Erenli Kauçuk EGESYS danışmanlığında Ar-Ge Merkezini kurdu.
Ar-Ge Merkezi kurulumunda danışmanlığını yaptığımız Erenli Kauçuk, Sanayi Bakanlığınca Türkiye genelinde 311. Ar-Ge merkezi olarak tescil edilmiştir. Ar-Ge'ye verdiği önem ve yaptığı yatırımlardan dolayı Erenli Kauçuk'u kutluyoruz.
Devamı
Türkiye Mentorlar Zirvesindeydik
EGESYS olarak destek verdiğimiz, EMCC Türkiye tarafından koordine edilen ve bu yıl ilki düzenlenen “Türkiye Mentorler Zirvesi” etkinliği 7 Ekim 2016 tarihinde İstanbul Sabancı Center’da gerçekleşti.
Devamı
Limantepe'den Horizon 2020 başvurusu
KOBİMEN AKADEMİ projemiz kapsamında ücretsiz mentorluk desteği verdiğimiz firmalarımızdan Limantepe Bilgi Teknolojileri, Avrupa Komisyonu tarafından Horizon 2020 kapsamında KOBİ'lere özel tasarlanan SME Instrument destek programına Miray Şanlı mentorluğunde hazırladığı “imageRAD portal” adlı projesi ile başvurusunu gerçekleştirmiştir. Firmamızı ve mentorumuz Miray Şanlı’yı tebrik ediyoruz.
Devamı
KOBİMEN AKADEMİ Mentorlerinden KOBİ'lere Ücretsiz Mentorluk Desteği!
KOBİMEN AKADEMİ sertifika programları kapsamında eğitim alan mentor adayları KOBİ'lere 3 farklı alanda ücretsiz mentorluk desteği verecekler.
Devamı
ÖZMAK TEYDEB Proje Desteği Kazandı!
08.03.2016 - ArGeMentor-1601 programı firmalarından ÖZMAK, Haluk Gökmen mentorluğunde hazırladığı “'YÜKSEK KAPASİTELİ KONTİNÜ KUMLAMA MAKİNASI TASARIMI“ adlı projesi TÜBİTAK tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Haluk Gökmen tebrik ediyoruz.
Devamı
MASEKSPORT EKONOMİ BAKANLIĞI'ndan "Tasarım Desteği" kazandı!
25.07.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan MASEKSPORT, Evren UYGUR mentorluğunde hazırladığı “İNOVA–TASARIM” adlı proje ile Ekonomi Bakanlığının Tasarım Desteği çağrısına yapmış olduğu 3 yıllık proje başvurusu Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Evren Uygur'u tebrik ediyoruz.
Devamı
ÖZMAK'dan TÜBİTAK 1507 başvurusu
26.11.2015 - ArGeMentor Ailesinden bir proje başvuru müjdesi daha geldi. Firmalarımız arasında yer alan ÖZMAK, Haluk GÖKMEN'in mentorluğunde hazırladığı, "YÜKSEK KAPASİTELİ KONTİNÜ KUMLAMA MAKİNASI TASARIMI" adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu.
Devamı
1601 Programı Mentor Uygulayıcı Kuruluş Çalıştayı
03.09.2015 - 15 Haziran 2015 itibarı ile tamamlanan proje sonuçlarının paylaşılması ve etkin bir mentorluk mekanizması tasarımı için 03 Eylül 2015 tarihinde TÜBİTAK Başkanlık Binası’nda Uygulayıcı Kuruluşlar’ın katılımıyla “1601 Programı Mentor Uygulayıcı Kuruluş Çalıştayı” düzenlendi. EGESYS Kurucu Ortağı Haluk GÖKMEN gerçekleştirmiş olduğu sunumunda katılımcılara proje süresi boyunca edindikleri tecrübe, gözlem ve başarı hikayelerini aktardı.
Devamı
PROMER'den TÜBİTAK 1501 başvurusu
11.08.2015- ArGeMentor firmalarımızdan yeni bir proje başvuru haberi daha geldi. Mentorluk alan firmalarımızdan, PROMER onüçüncü olarak, “OPTİK ARA BAĞLANTI KABLOSU(OABK) ÜRETİM SÜRECİ VE TEKNOLOJİSİ YENİLİK PROJESİ” adlı proje ile TEYDEB 1501 proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Ekin TAŞKIN’ı kutluyoruz.
Devamı
TMT'den TÜBİTAK 1505 başvurusu
01.07.2015- Mentorluk programımızda onikinci TEYDEB proje başvurusu gerçekleşti. TMT “Ameliyathaneler için Fonksiyonel Terlik Tasarımı” adlı proje ile TEYDEB 1505 proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Prof. Dr. Cüneyt GÜZELİŞ’i kutluyoruz.
Devamı
ALKIN KOSGEB Proje Desteği Kazandı!
21.07.2015 - Mentorluk alan Firmalarımızdan ALKIN, TEYDEB 1507'de hak kazandığı proje desteğinden sonra Kobi Proje Destek Programına hazırladığı, “Ürün Veri Yönetimi Sisteminin Kurulması ve Ürün Dokümantasyonunun Yenilenmesi” adlı projesi de KOSGEB tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Metin NİL'i ikinci kez tabrik ediyoruz.
Devamı
UZERMAK TEYDEB Proje Desteği Kazandı!
10.07.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan UZERMAK, Dr. Şevket Cihangir ÖZCANLI mentorluğunde hazırladığı “'800 KG ÜRÜN İŞLEME KAPASİTELİ KREM PEYNİR MAKİNESİ TASARIMI VE GELİŞTİRİLMESİ “ adlı projesi TÜBİTAK tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Dr. Şevket Cihangir ÖZCANLI’nı tebrik ediyoruz.
Devamı
Ar-Ge Mentor Ağı Projesi Kapanış Toplantısı EİB'de Gerçekleşti - 5 Haziran 2015
05.06.2015 - Tübitak tarafından desteklenen Ar-Ge Mentor Ağı Projesinin kapanış toplantısı 5 Haziran Cuma günü Ege İhracatçı Birlikleri konferans salonunda gerçekleşti. Toplantıya Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Sabri Ünlütürk başta olmak üzere, projeyi destekleyen kuruluşlar, mentorler, firmalar ve çok sayıda davetli katıldı.
Devamı
MASEKSPORT'dan EKONOMİ BAKANLIĞI "Tasarım Desteği" başvurusu
04.06.2015 - Mentorluk programımızda onikinci proje başvurusu gerçekleşti. MASEKSPORT “İNOVA–TASARIM” adlı proje ile Ekonomi Bakanlığının Tasarım Desteği çağrısına 3 yıllık proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Evren UYGUR’u kutluyoruz.
Devamı
TEKNOKOM'dan TÜBİTAK 1507 başvurusu
29.05.2015 - ArGeMentor Ailesinden bir proje başvuru müjdesi daha geldi. Firmalarımız arasında yer alan TEKNOKOM, Dr. Emrah TOMUR'UN mentorluğunde hazırladığı, "SMARTMOVE" adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu.
Devamı
LİBAL'den TÜBİTAK 1507 başvurusu
22.05.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan olan LİBAL'den onuncu proje başvuru haberi geldi. Gökhan SEZER mentorluğunde hazırladıkları “TELEKOMÜNİKASYON UNIVERSAL COAXIAL KABLO BAĞLANTI ELEMANLARI” adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundular. Firmamız ve mentorumuzu tebrik ediyoruz.
Devamı
ALKIN TEYDEB Proje Desteği Kazandı!
21.05.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan ATLAS-ENTA’nın ardından ALKIN firmamızda, Metin NİL mentorluğunde hazırladığı “TÜRKİYE'NİN İLK 1500 LT/DK DEBİLİ KOMPAKT SU SOĞUTMALI YÜKSEK BASINÇ KOMPRESÖRÜ “ adlı projesi TÜBİTAK tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Metin NİL’i tebrik ediyoruz.
Devamı
ATLAS-ENTA TEYDEB Proje Desteği Kazandı!
18.05.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan ATLAS-ENTA, Dr. Serdar AKDURAK mentorluğunde hazırladığı “Dişçilikte Kullanılan Metal Destekli Alt Yapılar İçin Yeni Nesil Opak Porselen Tozunun Geliştirilmesi ve Üretim Süreçlerinin Belirlenmesi (OPAK-TR)“ adlı projesi TÜBİTAK tarafından onaylanmış ve destek almaya hak kazanmıştır. Firmamızı ve mentorumuz Dr. Serdar AKDURAK’I tebrik ediyoruz.
Devamı
AB Ufuk 2020 Sanayi Çalıştayı Düzenlendi
6.05.2015 - Türk Sanayinin AB Ufuk 2020 Programına daha aktif katılımının sağlanabilmesi ve Program kapsamındaki imkân ve fırsatların sanayi kuruluşları ile paylaşılabilmesi amacıyla, “Ufuk 2020 Programı Sanayi Çalıştayı” sektör, kamu kurumları ve sanayi ve ticaret odası temsilcilerinin katılımı ile TÜBİTAK’ta gerçekleştirildi. Çalıştayda kurucumuz Haluk Gökmen de Arçelik A.Ş. adına bir sunum gerçekleştirdi.
Devamı
UZERMAK'dan TÜBİTAK 1507 başvurusu
29.04.2015 - ArGeMentor Ailesinden bir proje başvuru müjdesi daha geldi. Firmalarımız arasında yer alan UZERMAK, Dr. Şevket Cihangir ÖZCANLI'nın mentorluğunde hazırladığı, "800 KG ÜRÜN İŞLEME KAPASİTELİ KREM PEYNİR MAKİNESİ TASARIMI VE GELİŞTİRİLMESİ" adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu.
Devamı
ArGeMentor Projesi Ara Değerlendirme Toplantısı
31 Mart 2015 - ArGeMentor Ağı Projesinin Ara Değerlendirme Toplantısı, mentorlerımızın katılımıyla 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleşti.
Devamı
FOTECH'den TÜBİTAK 1507 başvurusu
31.03.2015 - ArGeMentor firmalarımızdan yeni bir proje başvuru haberi daha geldi. Mentorluk alan firmalarımızdan, EGEPAK, DİSERA, ALKIN, ATLAS-ENTA, İZOTAŞ, İNOVERA ve BSÇ’nin ardından FOTECH firmamızda sekizinci olarak, “OPTİK ARA BAĞLANTI KABLOSU(OABK) ÜRETİM SÜRECİ VE TEKNOLOJİSİ YENİLİK PROJESİ” adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Mustafa ÖZ’ün kutluyoruz.
Devamı
BSÇ'den TÜBİTAK 1507 başvurusu
31.03.2015 - Mentorluk alan firmalarımız hiç ara vermeden arka arkaya proje başvurularını gerçekleştiriyor. ArGeMentor firmalarımızdan BSÇ, Prof. Dr. Aysen MÜEZZİNOĞLU'nun mentorluğunde hazırladığı, “KATI ATIK SEKTÖRÜ İÇİN ÇEVRE DOSTU TEMİZLİK ÜRÜNÜ GELİŞTİRME VE UYGULAMA ESASLARI” adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu. Mentorluk programının 7. başvurusu gerçekleşmiş oldu.
Devamı
İNOVERA'dan TÜBİTAK 1507 başvurusu
10.03.2015 - Mentorluk alan firmalarımızdan EGEPAK, DİSERA, ALKIN, ATLAS-ENTA ve İZOTAŞ’IN ardından altıncı olarak İNOVERA firması da “Mobil Cihaz ve Çoklu Dil Destekli Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi” adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Prof. Dr. Yalçın ÇEBİ’yi kutluyoruz.
Devamı
İZOTAŞ'tan TÜBİTAK 1507 başvurusu
06.03.2015 - ArGeMentor firmalarından İZOTAŞ, Prof. Dr. Aysen MÜEZZİNOĞLU mentorluğunde hazırladığı “Su, Isı ve Ses Yalıtımı Sağlayan Yüzey Kaplama Yapı Malzemesinin Geliştirilmesi” adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu. Mentorluk programının 5. ayında 5. proje başvurusu gerçekleşmiş oldu.
Devamı
ATLAS-ENTA'dan TÜBİTAK 1507 proje başvurusu
19.02.2015 - Mentorluk alan firmalarımızdan, EGEPAK, DİSERA ve ALKIN’ın ardından ATLAS-ENTA firmamızda dördüncü olarak, “Dişçilikte Kullanılan Metal Destekli Alt Yapılar İçin Yeni Nesil Opak Porselen Tozunun Geliştirilmesi ve Üretim Süreçlerinin Belirlenmesi (OPAK-TR)“ adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu. Firmamızı ve mentorumuz Dr. Serdar AKDURAK’I kutluyoruz.
Devamı
ALKIN Kompresör'den TEYDEB 1507 başvurusu
31.01.2015 - ArGeMentor firmalarından ALKIN Kompresör de TEYDEB proje başvurusunda bulundu. Programın 4. ayında 3 proje başvurusu gerçekleştirmiş oldu.
Devamı
DİSERA'dan TEYDEB 1507 başvurusu
29.01.2015 - Mentorluk alan firmalarımızdan DİSERA, “Vakumlu Kan Alma Tüplerinin Tasarımı ve Üretime Alınması “ adlı proje ile TEYDEB 1507 proje başvurusunda bulundu.
Devamı
EGEPAK A.Ş. 'den TÜBİTAK 1511 başvurusu
19.01.2015 - EGEPAK A.Ş. TEYDEB 1511 Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programına “Yağı ve/veya şekeri azaltılmış, kalorisi düşürülmüş, glisemik indeksi düşük, fonksiyonel özellikleri olan tatlı formülasyonlarının geliştirilmesi ve üretim koşullarının tespit edilmesi” adlı proje ile başvurmuştur.
Devamı
Yaşar Üniversitesinde Ar-Ge Projesi Hazırlama Eğitimi
12-13 Ocak 2015 ve 26-27 Ocak 2015 tarihlerinde Yaşar Üniversitesinde 3001 Başlangıç Ar-Ge Projesi Hazırlama Eğitimlerini gerçekleştirildi.
Devamı
DETTO'da Ar-Ge ve İnovasyon Projeleri Çalıştayı
05 Ocak 2015 - Dokuz Eylül DETTO'da Ar-Ge ve İnovasyon Proje Yazma Çalıştayı gerçekleştirdik.
Devamı
ArGeMentor firma ve mentorleri ile yılsonu yemeği
23 Aralık 2014 - Mentor ve firmaların katılımlarıyla Köşebaşı Kordon Restaurant’da gerçekleşen yıl sonu değerlendirme yemeğimiz de samimi ve sıcak saatler yaşandı.
Devamı
Proje uzmanları ile ileri seviye Proje Hazırlama Çalıştayı
18 Aralık 2014 - Uludağ TTO, Atmosfer TTO, Ankara Sanayi Odası, İskenderun ve Kars'dan gelen uzmanlarla ileri seviye proje hazırlama çalıştayı gerçekleştirdik.
Devamı
TİM'de İnovasyon Yönetimi Akademisi Sertifika Töreni
12 Ocak 2015 - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) himayesinde, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından geliştirilen "İnovasyon Yönetimi Akademisi" eğitimine katılan firmalarımız sertifikalarını, Türkiye İhracatçılar Meclisinin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşen törende TİM başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.
Devamı
Firmalara Ar-Ge ve İnovasyon Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi
27 Ekim 2014 - Ar-Ge ve İnovasyon Fonlarına Yönelik Proje Hazırlama Eğitimini İYTESEM'de gerçekleştirdik.
Devamı
ArGeMentor'den firmalara İnovasyon Yönetimi Akademisi
15 Ekim 2014 - Ar-Ge Mentor Ağı projesi kapsamında firmalara ilk olarak İnovasyon Yönetimi eğitimi verildi. Programa seçilen firmaların Ar-Ge ve inovasyondan sorumlu yetkilileri 5 gün süren bir inovasyon yolculuğuna çıktılar.
Devamı
Ar-Ge Mentor Ağı projesi açılış toplantısı
1 Ekim 2014 - TÜBİTAK tarafından desteklenen Ar-Ge Mentor Ağı Projesinin açılış toplantısı Ege İhracatçı Birlikleri salonunda yapıldı. Toplantıya mentorluk programına seçilen firmalar, mentorlar, projeyi destekleyen kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Devamı
Mentor oryantasyon eğitimleri
26 Eylül 2014 - Ar-Ge Mentor Ağı projesinde görev alacak metorların oryantasyon toplantısı 26 Eylül 2014 tarihinde gerçekleşti.
Devamı