AR-GE PROJE ÖNERİSİ ÖN DEĞERLENDİRME (PROJE CHECK-UP)
GENEL TANITIM


Ulusal/uluslararası destek programlarına sunulan Ar-Ge projelerinin fonlanabilmesi için projenin Ar-Ge içeriğinin yanısıra destek programının diğer kriterlerini de yerine getirmesi ve bunun proje önerisinde çok iyi anatılması gerekmektedir. Bu hizmet, firmaların ulusal/uluslararası destek programlarına sunmak üzere hazırladıkları Ar-Ge ve yenilik proje önerilerinin teknik, mali, idari yönden hakem gözüyle incelenmesi çalışmalarını kapsar.

NE KAZANDIRIR?


Proje Check-Up ile firmanın hazırladığı projesinin fonlanabilmesi ve başvurulan programdan maksimum düzeyde için nitelikli hale getirilmesi sağlanır.

YÖNTEM


Proje Check-Up isteğe göre uzaktan (e-hizmet)  ya da firma ziyareti ile yapılabilmektedir. Proje Check-Up kapsamında hazırlanan proje önerisinin okunması, önerinin destek programı kriterlerini yerine getirdiğinin kontrol edilmesi, projenin Ar-Ge ve yenilikçi yönü ve ekonomiye sağlayacağı katma değer açısından değerlendirilmesi, proje ekibi, proje planı ve iş paketlerinin incelenmesi çalışmaları yapılır.

Bu hizmetten yararlanmak içim proje önerisinin sunulacak program formatında (AB, KOSGEB, TEYDEB, Kalkınma Ajansı vb)  hazırlanmış ve son aşamaya gelinmiş olması gerekmektedir. Proje önerisi hazırlama aşamasında desteğe ihtiyacı olan kuruluşların MENTORLUK hizmetinden yararlanmaları tavsiye edilir.

SÜRE


3 İş Günü

HEDEF KİTLE


Ulusal/uluslarası programlara Ar-Ge proje önerisi sunmak isteyen özel sektör kuruluşları

ÖNERİ


Bu çalışma öncesi firmanın Ar-Ge Check Up hizmeti alması tavsiye edilir.


Kurumunuza özel hizmet almak isterseniz aşağıda bulunan teklif isteme formunu doldurunuz.

Kurumsal Hizmet Teklif Talep Formu


Adınız Soyadınız*
Kurumunuzun Adı*
E-Mail Adresiniz*
Telefon Numaranız*
Talep Ettiğiniz Hizmetler

İletmek İstediğiniz Diğer Notlarınız